O nás

Chovatelská stanice Vla-Maj Bohemia byla založena v roce 2005. Původním záměrem bylo zaměřit se na chov plemene Airedale teriér – erdel, který by nebyl postaven jen na exteriérových psech. Obě naše fenky, jak Amálka Imesta, tak Alotria Agayaga nebyly bohužel, přes své jednoznačně prokázané pracovní úspěchy, uchovněny ( Amálka měla displazii a Alotrijka byla vyřazena pro nadbytek černé barvy).

Po těchto „neúspěších“ jsme se rozhodli zaměřit poněkud jinak, neboť erdel v naší společnosti přestává být psem pracovním... Přesto v mém srdci zůstane erdel psím šlechticem a celoživotní láskou.

Když se manžel rozhodl obohatit naší smečku o fenku plemene Holandský ovčák hrubosrstý, byla jsem nadšena. Je to plemeno u nás téměř neznámé. Celkově jsou jedinci tohoto plemene zdraví, pracovně se využívají a navíc jsou velice oddáni svému pánovi. To je a bude i nadále výzva pro rozšíření nejen u nás, ale celkově ve východní Evropě.

Naše štěňata budou vždy odchovávána v domácím prostředí s možností volného pobytu na zahradě, obklopena láskou a péčí celé naší rodiny a psích tetiček.